Bijna al onze (jeugd)trainers kwamen kijken en luisteren. Wat is de essentie bij korfbal en van een training, wat train je wel en wat niet. Zo is willen scoren één van de belangrijkste dingen waar kinderen mee bezig moeten zijn. Dus het geven van de assist om te scoren zeker ook. Niet zomaar passen om het gooien of rondspelen om het de bal te laten gaan, maar zinvol trainen. Wedstrijdvormen trainen zodat je traint voor de wedstrijd.
Willen winnen. Met die mindset op een training staan en je training geven met passende termen. Termen als de bal veroveren (ballijn pressing) in plaats van verdedigen met je billen naar de korf. Dus jagen op de bal in plaats van alleen maar er achteraan hobbelen met de handjes in de lucht. Een assist geven om te scoren en dus om zo snel mogelijk tot schot komen. Best een lastige verandering voor trainers, die ieder op hun eigen manier (soms al jaren) training geven.
De inspirerende training liet zien dat allerlei partijvormen (4 tegen 2, 3 tegen 2, 2 tegen 1) met minder palen en kleinere veldjes iedereen in beweging zet. Niet alleen letterlijk, maar ook de hersenen werden goed aan het werk gezet. Niet alleen bij de trainers, maar ook bij de spelers van de B1 en B2. Zij hebben laten zien dat ze deze verandering binnen een uur onder de knie hadden.
Alle trainers gaan de komende weken ook hiermee aan de slag. Zo zetten we een verandering in gang die we met z'n allen een Dunas kleur gaan geven.
Nieuwsgierig geworden of wil je meer weten? Kom dan op 24 januari naar de inspiratieavond met Wim. Alle Dunas ouders, trainers, seniorleden en geïnteresseerden zijn van harte welkom. Gezellig avondje in de kantine met leuke info waar je thuis over door kan praten met elkaar.
Tot dan!
De JTC
Inspiratieavond met Wim Scholtmeijer
Vrijdag 24 januari
Inloop: 19.15 uur
Van: 19.30 – 21.00 uur
Dunas, kantine A